Aktualności

Rekonstrukcja stawu barkowego – szpital poszerza ofertę

| autor:

Rekonstrukcja stawu barkowego – szpital poszerza ofertę
Rekonstrukcja stawu barkowego
Zgodnie z zapowiedziami, rypiński szpital zwiększa zakres wykonywanych zabiegów. W środę 10 maja 2017 roku wykonano tu pierwszy raz rekonstrukcję stawu barkowego metodą artroskopową.

Wypracowanie nowej oferty dla pacjentów i poszerzanie wachlarza usług medycznych jest możliwe dzięki regularnemu doposażaniu placówki, a także pozyskiwaniu specjalistów.

Od listopada 2015 roku w rypińskim szpitalu pracuje dr Michał Kułakowski – ortopeda traumatolog. Od wielu lat zajmuje się m.in. operowaniem kolan, barków, stawów skokowych, rekonstrukcją więzadeł kolana.

- To świetny specjalista, ma ogromną wiedzę, doświadczenie, ale także bardzo dobry kontakt z pacjentami – mówi dyrektor SP ZOZ w Rypinie dr Michał Jonczynski.

Szpital w Rypinie zwiększa zakres wykonywanych zabiegów.

- Od ponad roku metodą artroskopową w Szpitalu w Rypinie wykonujemy rekonstrukcję więzadeł krzyżowych stawu kolanowego. Jest to kontuzja, która dotyka głównie pacjentów aktywnych, np. narciarzy czy rolników. Wykonujemy również artroskopię stawu skokowego, a od maja zaczynamy wykonywać artroskopowo rekonstrukcje stawu barkowego. W środę 10 maja br. odbyły się dwa zabiegi z udziałem eksperta, dr. Michała Śledzika z Buska Zdroju. Operacje przeprowadzono na dwóch pacjentach z okolic Rypina, którzy doznali urazu przed kilkoma miesiącami. Niewątpliwa korzyść płynąca dla mieszkańców Rypina z wykonywanych w tutejszym szpitalu zabiegów jest nie do przecenienia, z uwagi na fakt, że na tego typu zabiegi w np. Toruniu czeka się co najmniej dwa lata. Od kilku tygodni w szpitalu w Rypinie wykonujemy również operacje palucha koślawego, czyli tzw. Haluksa. Metoda, którą stosujemy, pozwala na chodzenie po zabiegu bez gipsu, tylko w specjalnym bucie, co daje duży komfort pacjentom.Tego typu zabieg w Rypinie wykonywany jest prawie „od ręki” bez potrzeby długiego oczekiwania – dodaje dr Michał Kułakowski.