Aktualności

Apel o wsparcie Szpitala

Apel o wsparcie Szpitala
W związku z dynamicznym rozwojem COVID-19 SPZOZ w RYPINIE prosi o wsparcie.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Rypinie, w związku z dynamicznym rozwojem COVID-19, w trosce o zabezpieczenie pacjentów oraz personelu medycznego, który bezpośrednio uczestniczy w procesie kontaktu z wszystkimi pacjentami, zwraca się do Państwa o wsparcie dla szpitala. Pracujemy obecnie w szczególnych okolicznościach i to, co w normalnych warunkach byłoby zapasem na wiele, wiele tygodni czy miesięcy, może okazać się niewystarczające.

Obowiązujące reżimy sanitarne w całości wyczerpują zapasy ochrony osobistej i środków do dezynfekcji. Kontrahenci współpracujący z nami, z uwagi na rozwijającą się sytuację w całym kraju, ograniczają dostawy a nowi dyktują ceny, które przekraczają wielokrotnie poprzednie ceny.

Nie możemy pozwolić sobie na to, by dać się zaskoczyć, że czegokolwiek nam zabraknie, gdyż stawką jest ludzkie zdrowie i życie.

Dynamiczna sytuacja epidemiologiczna sprawia, ze musimy zabezpieczyć przede wszystkim personel szpitala w sprzęt medyczny i środki ochronny : kombinezony, maseczki, gogle, rękawiczki, płyny do dezynfekcji, na szczególne warunki leczenia.

Otrzymujemy sygnały chętnych do pomocy osób prywatnych i firm.

Dziękujemy wszystkim , którzy obdarowali już do tej pory Szpital w środki ochrony indywidualnej dla pracowników.

Podmioty i osoby prywatne które zdecydują się wesprzeć szpital mogą dokonać wpłat darowizn na nr konta: 64 1020 5024 0000 1402 0137 6748,

w tytule wpisując hasło: DAROWIZNA COVID-19