Aktualności

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

| autor:

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
18 łóżek, aparat EKG i kardiomonitor otrzymał w maju 2017 roku rypiński szpital od WOŚP.

W najbliższym czasie oddział dziecięcy przejdzie gruntowny remont. Tegoroczny 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był dedykowany ratowaniu życia i zdrowia na oddziałach pediatrycznych. Dzięki tej akcji szpital w Rypinie otrzymał sprzęt warty kilkadziesiąt tysięcy złotych.

- Do szpitala trafiło 18 specjalistycznych łóżek dla małych pacjentów. Osiem jest dla starszych dzieci, z wysuwanymi barierkami. Jest także siedem łóżeczek dla maluchów, ze szczebelkami. Ponadto otrzymaliśmy trzy łóżka regulowane pilotem. Każde z ofiarowanych łóżek wyposażone jest w materac zmywalny, wysięgniki do kroplówki i szafkę przyłóżkową z blatem bocznym – informuje dyrektor SP ZOZ w Rypinie dr Michał Jonczynski.

Jak informuje pielęgniarka oddziałowa Alicja Grabowska otrzymany sprzęt jest bardzo praktyczny, funkcjonalny, kolorowy, jest sporo schowków na rzeczy pacjentów, są funkcje indywidualnego sterowania. Szpital otrzymał od „Orkiestry” nie tylko łózka, ale także sprzęt diagnostyczny – aparat EKG do rozpoznawania chorób serca oraz kardiomonitor do obserwowania funkcji życiowych pacjentów.

W roku bieżącym planowany jest remont oddziału dziecięcego. Na oddziale pojawią się dodatkowe łazienki, sala zabiegowa będzie klimatyzowana, powstanie izolatka ze śluzą, a także zakupione zostaną łóżka dla rodziców. Przy wejściu do szpitala zlokalizowana będzie szatnia.

-Chcemy zapewnić jak najlepsze warunki małym pacjentom, ale także ich rodzicom, którzy spędzają w szpitalu sporo czasu – zapewnia dyrektor Michał Jonczynski.